TFF’den şok karar
Türkiye Futbol Federasyonu, PTT 1. Lig ekiplerinden 1461 Trabzon ve Bugşasspor’la ilgili önemli bir karar aldı.
SPOR , 17 Nisan 2013 Çarşamba, 15:47
TFF’den şok karar

Sporx’in haberine göre, TFF Yönetim Kurulu, 16 Nisan 2013 günü aldığı yönetim kurulu kararıyla mevcut durumun devamı halinde PTT 1. Ligde 4. sırada yer alan 1461 Trabzon ile Spor Toto 2. Lig kırmızı grupta averajla ikinci sırada yer alan Polatlı Buğşasspor’un bir üst lige çıkmalarına veya play off’ta mücadele etmelerine yasak getirildi.


Ayrıca alınan yönetim kurulu kararında Trabzonspor ile 1461 Trabzon’un, Ankaraspor ile Polatlı Bugşasspor ve Anadolu Selçuk ile Torku Konyaspor kulüplerine aralarındaki resmi bağın en geç 13 Mayıs 2013 tarihine kadar sonlandırılması konusunda ilgili kulüplere ihtarname gönderilmesi kararlaştırıldı.
İlgili kulüpler, 13 Mayıs tarihine kadar aralarındaki resmi bağı sonlandıramadıkları takdirde play-of’ta mücadele etme hakkı kazansalar dahi play off müsabakalarına alınmayacaklar.
TFF, bu kararıyla hakkında yeni sezonda Süper Lig’den başlayacak iddiaları dolaşan Ankaraspor A.Ş’nin de yeni sezonda PTT 1.Lig’de mücadele edeceği vurgusunu yapmış oldu. TFF Yönetim Kurulu’nun aldığı bu karar 17 Nisan 2013 günü ilgili kulüplere bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR