TFF'den son dakika yabancı kuralı hamlesi
Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yabancı kuralı ile ilgili hamle geldi.
SPOR , 04 Eylül 2017 Pazartesi, 15:48
TFF'den son dakika yabancı kuralı hamlesi

Türkiye Futbol Federasyonu, Teknik Direktör Mircea Lucescu'nun Milli Takım'ın başına geçmesinin ardından sürekli olarak şikayette bulunduğu 'yabancı kuralı' hakkında harekete geçme kararı aldı.

Başbakan Binali yıldırım'ın da geçtiğimiz günlerde, "Dünya kadar para veriyoruz bunlara. Bunun adı 'Desinler ki ağanın fesi var!" sözleriyle eleştirdiği konuyla ilgili Hırvatistan maçından sonra toplanacak olan federasyon yetkilileri, bir konsorsiyum oluşturacak.

Kendi başına karar vermek istemeyen ve geniş çaplı bir toplantı planlayan TFF, tüm futbol ailesinin konuyla ilgili görüşünü alacak.Kulüp temsilcileri, yöneticiler, teknik adamlar ve takım kaptanlarının katılacağı görüşmede herkesin fikri alındıktan sonra ortak bir karar verilecek.

Ancak şöyle de bir durum var... Bu karar, yabancı sınırlamasının kısıtlanması yönünde çıksa dahi, hemen olmayacak.Şayet 'Sınır getirelim' fikrinin ağırlık kazanması halinde bile, bu plan 3-4 yıl sonra hayata geçecek.Mevcut kurala göre Süper Lig'de yer alan kulüpler, 14 yabancı futbolcuya lisan çıkartabiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR