Timsah Arena'da sona geliniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Timsah Arena’da yavaş yavaş sona doğru yaklaşılmaya başlandı, çatıda çelik halkayı destekleyen ve her birinin ağırlığı 10 ile 15 ton arasında değişen, demir desteklerin çekilme işlemini bugün başladı. Çatının yapımını üstlenen Kazova yetkilileri, demir desteklerin sökümünün önümüzdeki hafta içersinde tamamlanacağını açıkladılar.
BURSASPOR , 04 Mart 2015 Çarşamba, 13:14
Timsah Arena'da sona geliniyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ince işçilikle ilgili olarak yaklaşık 200 personelin çalıştığına dikkat çekti, "Çatının kaynak işlemleri geçtiğimiz ay içerisinde tamamlandı. Şimdi, Türkiye’de ilk kez uygulanan çatı sistemini havada tutan demir desteklerin sökülmesi bugün başladı. Ancak bu uzun zaman almayacak" dedi.

ZEMİN DRANAJI BAŞLAYACAK 

Başkan Recep Altepe, zeminin dranaj yapımının da en geç 15 Mart’ta başlayacağını açıklarken de şunları söyledi:

"Demir destekleri indiren vinçlerin çalışabileceği yollar belirlendi. Yüklenici firma, şimdi zeminin dranaj işlemlerine 15 Mart’ta başlayacak. 30 Nisan’da ise Bursaspor’un Özlüce Tesisleri’nde hazırlanan çim zemin döşenmiş olacak."

ÇEVRE DÜZENLEMESİ 

Stadın yeni sezona yetiştirebilmesi için yüklenici firmanın çalışmalarının sürdüğünü belirten Başkan Recep Altepe, son olarak, "Çevre düzenlemesi için de firma, çalışmalarını başlattı. Kanalizasyon ve su giderlerinin bağlantıları yapılacağı yerlerin çalışmaları da başladı" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR