Timsah Arena'nın zemini güçleniyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Büyükşehir StadI'nın yenilenen zeminine hibrit çimler ekiliyor.
BURSASPOR , 16 Ağustos 2017 Çarşamba, 16:00
Timsah Arena'nın zemini güçleniyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hibrit çim uygulamasının Alanyaspor maçına kadar büyük ölçüde tamamlanacağını, maçtan sonra da kalan bölümlerin yapılmasıyla artık stadın zemininde sıkıntı yaşanmayacağını söyledi. Bursaspor'un kentin en önemli markası olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bursaspor küme düşseydi, Bursa küme düşecekti. Bu anlayışla kentin prestiji için herkes üzerine düşeni yapmalı" dedi.

UEFA KRİTERLERİNE UYULDU

Yaklaşık 2 yıldır kullanılan stadın zemininde çeşitli sıkıntılar yaşandığını hatırlatan Başkan Altepe, "UEFA stantlarına göre tüm kriterlere uyuldu. Eksiklerin tamamlanması aksaklık giderilmesi için çalışmalarımız sürüyor. Aksaklık görülen yerlerden biri çimlerdi. Yapılırken Atatürk stadıyla aynı sistemin yapılmasını istemiştik, öyle de yapıldı. İki sezon oynandı ama belli sıkıntılar yaşandı. Çünkü konum Atatürk Stadıyla aynı değildi. Orada tribünlerin yüksekliği fazla değildi, zemin her taraftan güneş alıyordu. Burada etraf tamamen kapalı. Çalışmalar güneyden başlayarak ortaya doğru gidiyor. Maça kadar ortaya kadar bitmiş olacak. Maçtan sonra da kalan kısımlar tamamlanacak" diye konuştu.

HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Her kurum ve işletmenin nasıl prensipleri varsa kulübünde prensipleri olması gerektiğinin altını çizen Başkan Altepe, "Herkes üzerine düşen konuda konuşmalı. Böyle olursa birkaç yıl içinde Avrupa'da mücadele eden kulüp olur. Bursaspor, Türkiye şampiyonu olmasa da Avrupa liglerinde sürekli oynar. Takım güzel, forvette eksikler var. Tamamlarlarsa güzel olur. Bakın timsah kafası da bitiyor. Geliri artsın, kimseye ihtiyacı olmasın diye, Bursaspor'a verdik. Şimdi daha sırada kamp merkezleri var, tesisleri var. Onlarla ilgili projeleri de hazırlıyoruz. Bunun siyasetle alakası da yok. Seçmenin yüzde kaçı Bursasporlu. Başkan olduktan sona Bursaspor'a ağırlık verdik. Bursaspor'un prestiji bizim prestijimiz. Küme düşse biz düşerdik. Bu şehrin alamayacağı futbolcu yok. Yeter ki bu havayı bozmasınlar" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR