Timsah doludizgin!
Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonun bitmesine 3 hafta kala Bursaspor Durmazlar, sahasında ağırladığı Halk Enerji TED Ankara Kolejliler'i son bölümde ortaya koyduğu üstün oyunla 91-84 mağlup etti.
BURSASPOR , 15 Nisan 2018 Pazar, 08:08
Timsah doludizgin!

MÜCADELE NEFESLERİ KESTİ

Bursaspor Durmazlar, Türkiye Erkekler Basketbol Ligi'nin 32. haftasında evinde Halk Enerji TED Ankara Kolejlileri 91-84 mağlup ederek ikinci sıradaki yerini korudu. Atatürk Spor Salonu'nda oynanan maçın ilk çeyreğinde pota altını etkili kullanarak sayılar bulurken, başa baş geçen mücadelenin ardından çeyrek 24-23'lük Yeşil Beyazlıların üstünlüğü ile sona erdi. İkinci periyotta Karlo Vragovic üzerinden oyun kuran ve bunda başarılı sağlayan Bursa temsilcisine, Ankara ekibi de agresif oyun ile cevap verdi. Her iki takım da hücumda üretkenlik sorunu yaşamadı ve devreye Potanın Timsahlarının 45-43'lük üstünlüğü ile girildi.

2. SIRADAKİ YERİNİ KORUDU

İkinci yarıda Şemsettin Baş'ın öğrencileri, hücumları boyalı alana doğru yoğunlaştırırken Dejan Borovnjak ve Erdem İlter skorer kimlikleriyle öne çıktı. Büyük çekişmeye sahne olan maçta üst üste sayılar üreten Bursa ekibi final periyoduna 66-62'lik skor avantajıyla girdi. Maçın son çeyreği nefesleri keserken konuk takım maçın bitimine 3 dakika kala 80-79 öne geçmeyi başarsa da Yeşil Beyazlılar 5 sayılık seriyle karşılık verdi. Skor avantajını koruyan Potanın Timsahları maçı 91-84 kazanmayı başardı. Bu sonucun ardından ligdeki 25. galibiyetini elde eden Bursaspor Durmazlar 2. sıradaki yerini korudu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR