Timsah'ın genç yıldızına Milli formayı giydirmeyi amaçlıyordu ama..
Bu sezon oynadığı futbolla taraflı tarafsız birçok futbolseverin beğenisini toplayan genç sol bek, A Milli Takım’ın radarına girdi. Ancak Aziz’in Avustralya milli takımında oynaması, bu isteği başlamadan bitiren etkendi.
BURSASPOR , 16 Mart 2015 Pazartesi, 06:33
Timsah'ın genç yıldızına Milli formayı giydirmeyi amaçlıyordu ama..
Bursaspor’a 2012-2013 sezonunun arasında transfer olan ve Türk vatandaşlığına geçmesinin ardından soyadını Eraltay olarak değiştiren Aziz Behich, o dönemde forma şansı bulamamış ve tekrar geldiği kulüp olan Melbourne Heart’a kiralık olarak gitmişti. Bu sezon başında takıma tekrar katılan Aziz, aynı bölgeye transfer edilen Emre Taşdemir’in sakatlığı ve Şenol Güneş’in şans vermesiyle adeta tekrar doğdu. 

ASYA KUPASI’NDA OYNADI

Bu dönemde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in dikkatini çeken Aziz Behich, tercihini ise Avustralya Milli Takımı’ndan yana kullandı. Asya Kupası’nda 2 maça çıkan Aziz, 1 yıl sonra da tekrar formasına kavuşmanın sevincini yaşadı. Aziz Behich, Dünya Kupası kadrosuna alınmamış ancak 2014’teki 3 hazırlık mücadelesinde oynamıştı. 

AVUSTRALYA’YI TERCİH ETTİ

Avustralya Milli Takımı Asya Kupası’na kadar sadece hazırlık maçlarına çıkan Aziz Behich için Diego Costa formülü uygulanmak istedi. Hatırlanacağı gibi Brezilya Milli Takımı ile 2 hazırlık maçına çıkan Costa, Dünya Kupası öncesi tercihini İspanya’dan yana kullanmış ve bu durum dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Ancak Aziz tercihini Avustralya’dan yana kullandı ve Asya Kupası’nda resmi maça çıktı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR