Tinder sınırları kaldırmaya hazırlanıyor
Dünyanın en popüler arkadaş bulma uygulamaları arasında en üst sıralarda olan Tinder ile ilgili yeni gelişmeler kaydedilmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce de Tinder ülke seçimi ile ilgili bir değişiklik yapılacağı konusunda bilgiler açıklandı. Tinder tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcıların, uygulamayı kullanmak için zorunlu oldukları bir madde değişecek.
TEKNOLOJİ , 21 Mayıs 2020 Perşembe, 19:20
Tinder sınırları kaldırmaya hazırlanıyor

Tinder ülke seçimi zorunluluğu kaldırılıyor

Tinder'ın kısa bir süre önce açıkladığı detaylara göre artık kullanıcılar, uygulamayı kullanmak için çoğrafi kısıtlama kapsamında olmak zorunda kalmayacak. Global seçim yaparak da uygulamayı kullanmaya başlayabilecek.

Tinder Global Mode olarak isimlendirilen bu yenilik ile arkadaş olmak için iki kişinin aynı ülkede yer alması gerekmeyecek. Bu açıklama ile birlikte Tinder'ın ücretli Passport özelliğinin ücretsiz olarak mı kullanılacağı ile ilgili soru işaretleri gündeme geldi. Ancak Global Mode ile Passport özelliği birbiri ile iki farklı özellik olarak kendini gösteriyor.

Tinder Global Mode ile isminden de anlaşılacağı üzere sınırlar ortadan kaldırılıyor. Tinder Passport özelliğinde ise belirli bir süre için ziyaret edilen farklı bölgelerde değişiklik yapılabilir olduğuna dikkat çekiliyor. Ancak Tinder ülke seçimi konusundaki bu adımı ile ücretli bir özelliğinin etkisini de düşürmüş gibi görünüyor.

Şu an bu yeni özellik test sürecine başlamış durumda. İlerleyen günlerde yapılan testlerin sonuçlarına göre kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaştırılmaya başlanacağı belirtiliyor ancak henüz çıkış tarihi açıklanmış değil.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR