TIR şoförüne emanet edilen zarftan öyle bir şey çıktı ki...
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki güvenlik güçlerine gönderilen gıda malzemelerinin arasından çıkan üzerine bir lira yapıştırılmış zarf komutanı ağlattı.
GÜNDEM , 21 Nisan 2016 Perşembe, 12:46
TIR şoförüne emanet edilen zarftan öyle bir şey çıktı ki...
Mersin'in Aydıncık Belediyesi ile Aydıncık Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği, iç güvenlik harekatında görev yapan güvenlik görevlilerine ilçe halkından toplanan gıda malzemelerinin iletilmesi için bu hafta başında bir kampanya düzenledi.

Kampanya çerçevesinde toplanan paralarla alınan 26 ton yaş meyve ve sebze bir tıra yüklenerek Nusaybin'e gönderildi. TIR şöförü, askeri birlikte sebze ve meyveleri indirdikten sonra komutana kendisine emanet edilen zarfı verdi. Zarfın üstüne bir lira yapıştırılmıştı.

Aydıncık'ta yaşayan Şerife Buldurluoğlu, kampanyanya katılmak ister ama parası yoktur. "Bir elma da benden gitsin" diyerek cebindeki son para olan bir lirayı verir. Kampanyayı düzenleyenler Şerife ninenin bu tutumundan etkilenirler. Şerife nine adına 400 liralık bir yardım kolisi hazırlarlar. Bir lirayı da zarfa yapıştırarak tır şöförü ile Nusaybin'deki komutana gönderirler. Komutan zarfı açınca gözyaşlarını tutamaz.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR