TOFAŞ affetmedi
Ligin ilkyarısında mağlup ettiği Büyükçekmece'yi evinde de yenmeyi başaran TOFAŞ, kıran kırana geçen mücadeleyi 4 sayı farkla kazanarak play-off umutlarını sürdürdü.
BURSA'DA SPOR , 12 Şubat 2017 Pazar, 05:04
TOFAŞ affetmedi

Spor Toto Basketbol Süper Ligi 18. hafta maçında TOFAŞ dün evinde Demir İnşaat Büyükçekmece ile karşı karşıya geldi. TOFAŞ Spor Salonu'ndaki mücadeleye Barış Ermiş, Samuel Mejia, Kaya Peker, Vasilije Micic, Kaloyan Ivanov beşiyle başlayan Mavi Beyazlılar, karşılıklı basketlerle geçilen ilk çeyreği 15-15'lik beraberlikle kapattı. İkinci periyotta Yiğit Arslan, Micic ve Caner ile sayılar bulan Bursa ekibi, Angelo Caloiaro ve Eric Buckner'ı durdurmayı başaramayınca soyunma odasına 33-36 geride girdi.

MİCİC 27 SAYIYLA OYNADI

Üçüncü çeyrekte ilk basket Osiris Eldridge'nin üçlüğüyle konuk ekipten gelirken, iki takımın da uyguladığı sert savunma kısır bir periyodun geçmesine neden oldu. Aranın açılmasına izin vermeyen, Kaya Peker ve Barış Ermiş'in basketleriyle oyunda kalan temsilcimiz, son çeyreğe girerken Micic'in sayılarıyla skoru 45-45'e taşıdı. Dördüncü periyotta üst üste bulduğu sayılarla hakimiyeti eline alan TOFAŞ, Micic ve Copeland'ın basketle- riyle sonuca giderek parkeden 73-69 galip ayrıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR