TOFAŞ farka koştu
Demir İnşaat Büyükçekmece'nin ardından Best Balıkesir'i de iyi bir oyunla mağlup etmeyi başaran TOFAŞ, 2'de 2 yaparak çıkışını sürdürdü.
BURSA'DA SPOR , 30 Ekim 2016 Pazar, 04:42
TOFAŞ farka koştu
Spor Toto Basketbol Süper Ligi 4. hafta maçında TOFAŞ, Best Balıkesir'i konuk etti. TOFAŞ Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye Barış, Micic, Mejia, Ivanov ve Roberts beşiyle başlayan Mavi Beyazlılar, ilk 5 dakikayı 9-6 geride geçti. Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koyan Bursa temsilcisi, ilk çeyreği 19-14 önde tamamladı. İkinci çeyrek de karşılıklı sayılarla başlarken, konuk ekibin üstün olduğu bu çeyrekte TOFAŞ, Mejia'nın üç sayılık basketiyle soyunma odasına 38-36 üstün girmeyi başardı.

19 SAYI FARKLA BİTTİ

Üçüncü çeyrekle beraber rakibi karşısında Mejia, Crocker ve Roberts'la sayılar bulan Mavi Beyazlılar, 25. dakikasını 50-42 önde geçtiği periyodu 67-56 üstün tamamladı. Dördüncü çeyrekte daha rahat bir basketbol ortaya koyan TOFAŞ, arayı giderek açtı ve mücadelenin son iki dakikasına girilirken farkı 19'a çıkardı: 87-68. Kalan bölümde de farkı koruyan TOFAŞ parkeden 91-72'lik galibiyetle ayrıldı. Üst üste ikinci zaferine ulaşan Mavi Beyazlılarda en skorer isim 19 sayı-11 ribauntla oynayan Ronald Roberts oldu. 

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR