Tomas Necid dibe vurdu - Haberleri - Bursa Hakimiyet
Tomas Necid dibe vurdu
Beşiktaş maçında gösterdiği performansla da saç baş yolduran Çek futbolcu, son 7 haftadır ne gol atabiliyor, ne asist yapabiliyor ne de 90 dakika boyunca sahada kalabiliyor.
BURSASPOR , 14 Nisan 2016 Perşembe, 07:53
Tomas Necid dibe vurdu
AYNI DÜZEYE GERİLEDİ

Bursaspor’da bir hayal kırıklığını da Tomas Necid yaşatmaya başladı. Sezona iyi bir başlangıç yapan ve attığı gollerle, “Fernandao’yu aratmıyor” manşetleri atılan Çek futbolcu, inanılması güç bir düşüş yaşıyor. Balazs Dzsudzsak, Tom de Sutter gibi yıldız kategorisinde alınan ancak, vasat bir futbolcu kadar dahi katkı sağlayamayan ikilinin her zaman dışında tutulan Necid’in de aynı düzeye inmesi kafalarda soru işareti yarattı.

NE GOL NE DE ASİST VAR

Gelecek için de endişe yaratan Tomas Necid’deki bu düşüşün sebebi ise merak ediliyor. Özellikle Deniz Yılmaz’ın takıma katılmasının ardından performansı tepetaklak düşen 27 yaşındaki futbolcunun istatistikleri de ağızları açıkta bırakıyor. Son 7 haftadır ne gol atabilen ne de asist yapabilen Tomas Necid, takımda en çok süre alan ikinci futbolcu olmasına karşın son 8 haftadır 90 dakika sahada duramamasıyla da dikkat çekiyor.

TAM ANLAMIYLA DİBE VURDU

Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu’nun en çok dikkat ettiği konular arasında yer alan, “Defans yapmak forvette başlar” felsefesini de altüst eden Necid, rakipten top çalmada takımın en kötüsü olarak göze çarpıyor. Ayrıca Çek futbolcunun yine takımda en kötü olduğu kulvar pas yüzdesi. Takım arkadaşları arasında bu konuda da en dibe vuran ileri uç oyuncusu, son oynadığı Beşiktaş maçında 64 dakika oyunda kaldı ve performansıyla taraftarı adeta çıldırttı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR