Topçu: Biz kazanacağız onlar gelecek
Son Karabük maçına gelen 8 bin taraftarın çoğalması için kazanmaları gerektiğini vurgulayan Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, "Akhisar maçı çok önemli. O karşılaşmadan üç puan alarak, hem özgüven kazanacağız hem de Galatasaray maçı öncesi taraftarımızı stada çekeceğiz" dedi.
BURSASPOR , 21 Nisan 2017 Cuma, 05:00
Topçu: Biz kazanacağız onlar gelecek

Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Akhisar Belediyespor maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı. Topçu, "Referandum arası bize çok iyi geldi. Ufak tefek sakatlıkları olan arkadaşlarımız vardı. Onların aramıza katılması bizim için önemliydi. En son içeride oynadığımız maçta göstermiş olduğumuz performans, girdiğimiz pozisyonlar, attığımız goller bizi umutlandırdı. Böyle maçlardan sonra oynayacağımız ikinci maç bizim için istikrar adına daha da önem arz ediyor. Futbolun hep üstüne koymaya çalışıyoruz. Bu sene bu konuda çok başarılı olamadık. Üstüne koyacağız dediğimiz maçlarda kaybettik. Akhisar mücadelesi de böyle bir mücadele" ifadelerini kullandı.

BENİ ÇOK UMUTLANDIRDI

'Akhisar Belediyespor maçının ardından iç sahada oynanacak Galatasaray karşılaşması için taraftarları tribüne çekecek hamleleriniz olacak mı?' şeklindeki soruya 47 yaşındaki teknik adam, "Çok basit. Gideceğiz Akhisar'ı yeneceğiz. Sonra Galatasaray maçında dolduracaklar. Futbol budur. İyi futbol oynarsanız taraftar da gelecektir ve keyif alacaktır. Futbol keyif işidir. Keyif almanız için de galip gelmeniz lazım. Biz bu konuda elimizden geldiğince çalışıyoruz. Konya maçının ikinci yarısında bunun sinyallerini vermiştik. Karabük maçında ortaya konan futbol beni çok umutlandırdı. Akhisar ve Galatasaray maçları taraftarları çekme adına önemli maçlar" cevabını verdi.

YERİ GELDİĞİNDE BİZ DE GİDİYORUZ

Kiralık olarak gönderilen Necid ve Sane gibi oyuncuları da takip ettiklerini belirten Mutlu Topçu, "Transfer konusu için daha 7 hafta var. Açıkçası çok fazla konuşmak istemiyorum. Scout ekibimiz var. Bu konuda gerekli bütün çalışmaları yapıyorlar. Kiralık oyuncuların hepsini takip ediyoruz. Yeşil Bursa'daki oyuncuları da, genç oyuncuları da takip ediyoruz. Bursaspor formasını giymeyi hak ettiği sürece herkese formayı vereceğiz. Scout ekibimiz de bakıyor. Yeri geldiğinde bizler de gidiyoruz. Arayışlarımız devam ediyor" dedi.

90 DAKİKA OLMASA DA YARARLANACAĞIZ

Bir süredir sakatlığı bulunan Rumen oyuncu Bogdan Stancu'nun Akhisar Belediyespor karşılaşmasında forma giyebilecek durumda olduğunu ifade eden Topçu, "Stancu uzun süredir aramızda yoktu. Onun fiziksel anlamdaki performansı bizim için önemli. U21 Takımımız ile oynadığımız maçta biraz oynattık onu ama 60-70 dakika. 90 dakikayı çıkaramayabilir fakat önemli bir oyuncumuz ve kendisinden yararlanmayı düşünüyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR