Toplu balık ölümleri üzerine inceleme başlatıldı
Aydın'ın Söke ve Didim ilçeleri arasından geçen Büyük Menderes Nehri'ndeki toplu balık ölümlerinin sorumlularının bulunması için Söke Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.
GÜNDEM , 25 Mayıs 2018 Cuma, 12:42
Toplu balık ölümleri üzerine inceleme başlatıldı

Büyük Menderes Nehri'nde yaşanan toplu balık ölümleri bölgedeki tarım arazileri ve balıkçıları olumsuz yönde etkilerken, balık ölümlerinin nedeni de araştırılıyor. Dün Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'in açıklamasının ardından Söke Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili yazılı açıklama yaparak soruşturma başlattığını duyurdu. Söke Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

"Yazılı ve görsel medya kuruluşlarında 23-24 Mayıs'ta haber konusu yapılan Büyük Menderes Nehri'nde toplu balık ölümleri meydana gelmesi olayıyla ilgili olarak, sorumluların tespitine yönelik Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. Büyük Menderes Nehri'nde çevre kirliliğine ve balıkların ölümüne neden olan, doğayı kirleten kişi veya kurumların tespiti için ilgili kurumlara talimatlar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR