TPFD'den Bursaspor'a yapılan saldırıya kınama
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği (TPFD) Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında deplasmanda Kasımpaşa'ya 4-0 yenilen Bursaspor takımına ve futbolcularına taraftarlarınca yapılan saldırıyı kınadı.
SPOR , 25 Şubat 2017 Cumartesi, 19:38
TPFD'den Bursaspor'a yapılan saldırıya kınama

TPFD'den yapılan yazılı açıklamada, Bursaspor kafilesine bir grup taraftarın saldırdığını üzüntü ile öğrenildiği belirtilerek, "Türk futboluna, taraftarına ve ülkemize hiçbir şart ve koşulda yakışmayan görüntülerin yaşandığı saldırıyı şiddetle kınadığımızın bilinmesini isteriz. Futbolun olmazsa olmazı futbolculara yapılan bu saldırı sadece Bursasporlu kardeşlerimize değil Türk futboluna yapılmıştır." ifadeleri kullanıldı.

Saldırıyı yapanların en ağır cezayı alması gerektiğinin savunulduğu açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu üzücü olayın daha vahim tarafı ise takım otobüsünün kapısının i̇çeri̇den açılması ve ardından futbolcu kardeşlerimize saldırı gerçekleşmiş olmasıdır. Saldırı zaten kabul edilemez iken, içeriden kapı açmanın hangi akıl, mantık ve hesapla yapıldığının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Saldırıyı yapan ve sebep olanların en ağır cezayı almaları gerekmektedir. Yaşanan üzücü olayda futbolcu kardeşlerimizin yanındayız ve gerçekleşen olaydan zarar görmemeleri konusunda hukuki ve manevi her türlü desteği vereceğiz. Harun Tekin ve Bursasporlu futbolcu kardeşlerimize büyük geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

Açıklamada, gelecek günlerde takımların kaptanlarıyla görüşerek durum değerlendirmesi yapılacağı bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR