Trafikte kadın öğretmenlere taciz, tehdit, küfür...
İstanbul'da trafik magandası, kadın öğretmene kâbus dolu anlar yaşattı. Öğretmenler o anları cep telefonuyla kaydetti. Görüntülerde maganda öğretmenlere küfür edip saldırmaya çalışıyor.
GÜNDEM , 01 Kasım 2016 Salı, 07:19
Trafikte kadın öğretmenlere taciz, tehdit, küfür...
İstanbul'da bir trafik magandası, okuldan çıkan 4 kadın öğretmene kâbus dolu anlar yaşattı. İddiaya göre öğretmenlerin içinde bulunduğu aracı taciz eden bir kişi görüntü alındığını fark edince, küfürler edip tehditler savurdu, ardından da otomobile çarptı. Öğretmenler o anları cep telefonuyla kaydetti.

"ÖKÜZ MÜSÜNÜZ NE BİÇİM KULLUNIYORSUNUZ"

Olay, 28 Ekim günü Tuzla'da meydana geldi. Tuzla Polis Merkezi'ne 3 kadın arkadaşıyla giden İngilizce öğretmeni Funda S., sürücüden şikâyetçi oldu. Funda S., olayı şöyle anlattı:

"Saat 12.30 sıralarında arkadaşım Oya G., Tuğba K. ve Betül B. ile birlikte D-100 Karayolu'ndan İçmeler Köprüsü'ne dönüş yaptık. 35 AD... plakalı aracın sürücüsü yanımızdan geçerken 'Öküz müsünüz ne biçim kullanıyorsunuz aracı' diyerek otomobili kullanan arkadaşım Oya G.'ye bağırdı. Daha sonra önümüzde zikzaklar yaparak bizi tehlikeye attı.

'TELEFONU ALMAYA ÇALIŞTI'

Ben olayları cep telefonumla görüntülemeye başladım. Bunu gören şahıs cadde üzerinde yolumuzu kesti. Elimdeki telefonu almaya çalıştı. Telefonu alamayınca yüksek sesle 'O karı araçtan inecek' diyerek herkesin içinde bağırmaya başladı. Bana ağır küfürler ederek aracı tekmeledi. İnsanlar araya girdi. Biz olay yerinden ayrılınca arkamızdan gelerek bilerek ve kasten aracımıza çarptı."

Otomobilin plakasının askeri bir personel üzerine kayıtlı olduğu öğrenilirken şüphelinin polis tarafından arandığı bildirildi. (Kaynak: Habertürk)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR