Transfer yoksa gruplar da yok
UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalmanın hesaplarını yapan Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, "Transferi zamanında yapmazsan gruplara kalamazsın. Bu bir gerçek. Kampta oyuncu denenmez" dedi.
BURSASPOR , 22 Mayıs 2013 Çarşamba, 08:29
Transfer yoksa gruplar da yok

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, transferin zamanında yapılmaması halinde Avrupa'da gruplara kalınamayacağını söyledi. Bursaspor TV'ye yaptığı açıklamada Karaman,  "Transferleri, şartlar ne olursa olsun zamanında yapmak zorundayız. Bu takımın birinci derecede planlama yapması lazım. Kesinlikle Avrupa'da gruplara kalmalı. Şartlar ne olursa olsun. Kadro derinliği olacak. Transferi zamanında yapmazsan gruplara kalamazsın. Bu bir gerçek. Kampta oyuncu denenmez" diye konuştu.

ÖNEMLİ İSİMLER VARDI

Karaman, yönetimle zaman zaman sert tartışmalar yaşadıklarını dile getirerek, "Başkanım telefon açıyor, çok üst düzey isimler söylüyor, 'Bu nasıl alalım mı?' diyordu. 2-3 çok önemli isim vardı. Beni buraya İbrahim Yazıcı başkanımız getirdi. Her şeyimizi ortaya koymaya hazırız. Bizim taraf olma şansımız yok. Mevcut yönetimle çalıştık. Zaman zaman sert tartışmalar da yaptık. Ama biz bir takımız. Transfer, kalacaklar, gidecekler. Bu konuda bir şey yapmak son derece yanlış. Bu taraftarı fevkalade yanlış yönlendirir" dedi.

Börek getiriyorlar

Bursaspor'a geldiğinde mukaveleyi okumadan imzaladığını söyleyen Hikmet Karaman, "İnsanların beni yanlış tanımasından son derece rahatsızım. Tüm Bursaspor taraftarına samimiyetle söylüyorum, geldik ilk gün tesislerin önünde 40 kişilik grup bizi protesto etmiş. Neden? Biz ne yaptık? Biz Bursaspor büyük kulüp dedik. Mukaveleyi okumadan imzaladık. Çok gergin bir ortamda geldik. O kişilere de hak veriyorum. Sonuçlara göre değerlendirmek beni üzüyor. Şimdi insanlar börek yapıp getiriyor" dedi.

Esas olan kulübün başarısı

Hikmet Karaman, Twitter adresinden anlamlı bir açıklamada bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, "Kulübün başarısı tüm bireysel başarılardan daha önemlidir" dedi.

Ak günlere doğru

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, şampiyon olan U14 takımını kutladı. Tecrübeli çalıştırıcı Twitter adresinden; “Emeği geçenleri tebrik ederim. Her şey şampiyon Bursamız için. Ak günlere doğru” dedi.

Kamp için inceleme

Bursaspor Teknik Menajeri Süha Sidal, bugün Avusturya'ya gidecek. Sidal, Almanya'dan Avusturya'ya geçecek teknik direktör Hikmet Karaman'la bir araya gelecek. Karaman ile Sidal, Avusturya'da kamp yapılması planlanan Seefeld bölgesinde incelemelerde bulunacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR