Trende cinsel saldırı skandalı! Bütün yolcular gözaltında
Almanya'da Münih deplasman maçından dönen Borussia Mönchengladbach taraftarının yer aldığı trende bir kıza cinsel saldırıda bulunuldu. Olayın ardından trendeki tüm yolcular gözaltına alındı.
DÜNYA , 15 Nisan 2018 Pazar, 19:48
Trende cinsel saldırı skandalı! Bütün yolcular gözaltında

Münih maçından dönen taraftarların yer aldığı İsviçre Demiryolları'na ait trende Bonn şehrinde yaşayan 19 yaşındaki bir genç kıza Baden-Württemberg istikametinde cinsel saldırı olduğu ifade edildi. Genç kızın polisi aramasının ardından tren Flörsheim am Main'da durduruldu. Federal polis ekipleri, tren Mönchengladbach'a gelinceye kadar trende arama yaptı.

Tren Mönchengladbach'a geldiğinde tüm yolcuların kimlikleri alınarak, olayın yaşandığı trenin içerisindeki tuvalette Federal polis tarafından adli tıp araştırması yapıldı. Daha sonra tren incelenmek üzere depoya çekildi. Polis ve savcılık, trendeki 750 yolcu arasından bir şüpheliyi tespit ettiklerini belirterek, soruşturmanın selameti açısından detaylı bilgi vermedi. Son günlerde yaşanan cinsel saldırı ve sarkıntılık olayları, uluslararası yolcu trenlerinde güvenlik sorununu gündeme getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR