Trump: Brunson'ı bugün Oval Ofis'te ağırlayacağım
ABD Başkanı Trump, "Brunson'ın salıverilmesi memnuniyet verici, onu bugün günü Oval Ofis'te ağırlayacağım" açıklamasını yaptı.
DÜNYA , 13 Ekim 2018 Cumartesi, 00:10
Trump: Brunson'ı bugün Oval Ofis'te ağırlayacağım

ABD Başkanı Donald Trump, Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasının ardından Twitter'dan bir açıklama yaptı. Trump yaptığı paylaşımda, "Pastör Brunson için çok çalışıyoruz" ifadelerini kullandı. Rahip Brunson'ın Türkiye'den ayrılmasının ardından açıklama yapan ABD Başkanı Trump, "Brunson'ın salıverilmesi memnuniyet verici, onu Cumartesi günü Oval Ofis'te ağırlayacağım" açıklamasını yaptı.

"TANRI DUALARIMIZIN VE ÇABALARIMIZIN KARŞILIĞINI VERDİ"

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkan Yardımcısı Mike Pence, Rahip Andrew Brunson'un serbest bırakılmasından sonra sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Pence, "Şükürler olsun ki Tanrı dualarımızın ve çabalarımızın karşılığını verdi" ifadelerini kullandı.

"BU İNANÇLI MASUM ADAM YAKINDA EVDE OLACAK"

Süreçte Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD Dışişleri Bakanlığının çok çaba harcadığını belirten Pence, "Eşim ve ben Rahip Brunson ve Brunson'un cesur karısı Norine'nin ABD'ye dönmesini dört gözle bekliyoruz" dedi. Pence, açıklamasının devamında, "ABD Başkanı Donald Trump'ın güçlü liderliği ve milyonlarca ABD'linin sarsılmaz duaları sayesinde Rahip Brunson eve dönüyor. Bu inançlı masum adam yakında evde olacak" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR