Trump, kameralar önünde açıkladı! "Sahte haber"
The Sun gazetesine verdiği röportajda ABD-İngiltere serbest ticaret anlaşmasının sona erebileceğini söyleyen Trump, kameralar önünde "Sahte haber" dedi ve ekledi: İngiltere Başbakanı May'i eleştirmedim!
DÜNYA , 13 Temmuz 2018 Cuma, 16:40
Trump, kameralar önünde açıkladı! "Sahte haber"

İngiltere'yi ziyaret eden ABD Başkanı Donald Trump, The Sun gazetesine verdiği röportajı yalanladı.

Brexit yol haritasının İngiltere-ABD arasındaki serbest ticaret anlaşmasını bitirebileceği yönündeki sözleri depreme yol açan Trump, "Sahte haber" dedi ve röportajda İngiltere Başbakanı Theresa May'i eleştirmediğini söyledi.

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasıyla yeni bir fırsat penceresi açıldığını belirten ABD lideri, Washington ve Londra'nın doğrudan ticaret yapabileceğini söyledi.

Trump, "Hazırladığımız plan İngiltere'nin dünyanın dört bir yanı ile ticaret anlaşmaları yapmasını sınırlamıyor" dedi.

'BEBEK TRUMP' LONDRA SEMALARINDA

Trump'ın NATO zirvesinden sonra geldiği İngiltere ayakta. Londra'da ağırlanmayan Trump için başkentte dev gösteriler var.

Altı bezli 'Bebek Trump' balonu, bugün Parlamento meydanından yüzlerce göstericinin katılımıyla gökyüzüne bırakıldı. Elinde cep telefonu tutan altı metrelik dev balon, halihazırda Londra semalarında süzülüyor.

İngiltere'deki kadın hareketleri de protesto gösterilerine katılıyor.

ABD liderinin bugünkü programında Kraliçe ile görüşme de var.

ABD Başkanı ile First Lady Melania Trump, hafta sonunu İskoçya'daki golf tesisinde haftasonunu geçirecek. Trump'ın annesi İskoçya doğumlu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR