TSK'dan El Bab açıklaması
Rusya Savunma Bakanlığı, Türk ve Rus uçaklarının El Bab'da terör örgütü IŞİD'e karşı ortak operasyon düzenlediğini duyurmuştu. Konuyla ilgili askeri yetkililerden açıklama geldi. TSK, Rus jetlerinin El Bab'ın güneyinde IŞİD hedeflerini vurduğunu duyurdu. Askeri yetkililer İngiliz Tornado'ların da bugün Bzagah bölgesinde IŞİD hedeflerini vurduğunu belirtti.
GÜNDEM , 18 Ocak 2017 Çarşamba, 17:21
TSK'dan El Bab açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı, Türk ve Rus uçaklarının Halep'in El Bab ilçesinde IŞİD'e karşı operasyon düzenlediğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı Yetkilisi Korgeneral Sergey Rudskoy, Rusya ve Türkiye'nin Suriye'de IŞİD unsurlarına yönelik ilk ortak hava operasyonunu bugün düzenlediğini söyledi. Rudskoy ayrıca, Rusya'ya ait 4 Su-24 uçağı, 5 Su-25 uçağı ve 1 Su-34 uçağının, Türkiye'den ise 4 F-16 ile 4 F-4 uçağının katıldığını belirtti.

'EL BAB'DA IŞİD'E AİT 36 NOKTA VURULDU'

El Bab'daki operasyonda Rus ve Türk savaş uçaklarının IŞİD'e ait 36 noktayı vurduğunu kaydeden Rudskoy, vurulan hedeflerin tamamının Genelkurmay Başkanlıkları ve Hava Kuvvetleri komutanlıkları tarafından önceden belirlendiğinin altını çizdi.

ASKERİ YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPTI

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre ise, bugün saat 07.00'de, 07.14'te, 11.35'te ve 16.20'de koalisyon kapsamında ABD silahlı İHA'ları ile gerçekleştirilen keşifler esnasında El Bab bölgesinde IŞİD'e ait hedefler vuruldu.

UZUN ZAMAN SONRA İLK KEZ İNGİLTERE UÇAKLARIYLA

Bugün saat 15.30 sularında ise koalisyonla yapılan hedef koordinasyonu neticesinde Bzagah bölgesinde belirlenen IŞİD hedeflerine İngiltere'ye ait Tornado savaş uçakları ile hava taarruzu düzenlendi. Hedefler imha edildi.

Uzun bir aradan sonra koalisyon savaş uçaklarıyla El Bab'ta IŞİD'i vurmuş oldu.

RUS UÇAKLARI VURDU

Türkiye ve Rusya Federasyonu arasında imzalanan mutabakat çerçevesinde, bugün Rus yetkililerle yapılan koordine neticesinde Rusya'ya ait savaş uçakları, El Bab'ın güneyinde belirlenen IŞİD hedeflerini vurdu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR