Tüm dünyada yayılıyor! İnsanları zombiye dönüştürüyor
Son zamanlarda gündemden düşmeyen Flakka hapına benzer yeni bir uyuşturucu olan Black Mamba dünyada yayılmaya başladı. Duman yoluyla çekilen ve ismini zehirli bir yılandan alan Black Mamba kullanıcıları en son İngiltere'nin Derby kentinde görüntülendi.
DÜNYA , 31 Ocak 2018 Çarşamba, 21:21
Tüm dünyada yayılıyor! İnsanları zombiye dönüştürüyor

Bu görüntüler İngiltere'nin Derby kentinde çekildi. Black Mamba isimli uyuşturucu etkisi altındaki gençler birer 'zombi' gibi davranıyor.

Sentetik marijuana olarak bilinen ve ismini ölümcül zehri olan bir yılandan alan Black Mamba, kısa sürede kullanan kişileri birer zombiye dönüştürüyor

Black Mamba duman yoluyla alınırken, kullanan kişilerin hareketsiz bir şekilde durduğu ve uzun süre kendine gelemediği bildiriliyor.

Derby kentinde bu görüntüleri çeken bir kişi İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, uyuşturucu altındakilerin yoldan geçenlere saldırdığını da ifade etti.

İngiltere'de polis, Ocak ayı boyunca Black Mamba operasyonları kapsamında 38 kişinin tutuklandığını açıkladı. Uluslararası alanda da uyuşturucunun yayılımıyla ilgili kırmızı alarm verildi.

Amerika'da 2011 yılında piyasaya çıkan ve son zamanlarda tüm dünyaya yayılan Flakka da zombi hapı olarak adlandırılıyor. Amerika'da hapın etkisindeki bir kişi bir evsizin yüzünü, bir başkası nında oda arkadaşının beynini yemesiyle gündeme gelmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR