Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği Bursa'da başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 3. kez gerçekleştirilen Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği, görkemli bir törenle start aldı.
BURSA'DA SPOR , 22 Temmuz 2018 Pazar, 08:41
Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği Bursa'da başladı

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

Bursa Büyükşehir Belediyesinin bu sene üçüncüsünü düzenlediği Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği'nin açılışı nefes kesen atlı gösterilerle başladı. Atatürk Stadyumu Meydanı'nda yapılan açılış töreni Bursa Tarihi Mehter Takımı'nın marşları, kılıç kalkan ile atlı spor kulüpleri ve halk dansları ekiplerinin gösterileriyle renklendi. Türk kültürünün en özel değerlerinden ata sporlarını gelecek nesillere tanıtmak ve Türk halklarının gönül birlikteliğini güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen '3. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği', coşkulu görüntülere de sahne oldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, köklü tarihiyle dikkati çeken ata sporlarının, Bursa'dan, birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sunduğunu söyledi.

"ATALARIMIZDAN BİZLERE MİRAS"

Aktaş yaptığı konuşmada, "Ata sporları ile dayanışma, kaynaşma, birlik ve beraberliğimizi, Türk dünyasının barış ve kardeşliğini desteklemeyi hedefliyoruz. Türk halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmeyi hem de ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmayı hedefliyoruz. Atalardan miras kalan geleneksel sporlar, aynı zamanda köklü bir kültürü de barındırıyor" dedi Açılış törenine katılan Bursa Vali Yardımcısı Abidin Ünsal ise organizasyonun birlik ve beraberliğe destek sağlayacağının altını çizdi. AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç de konuşmasında, Bursa'nın uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmasından dolayı gurur duyduğunu belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR