Türk işyerine, NSU benzeri saldırı
Almanya'nın Heilbronn kentinin Böckinger semtinde silahlı bir kişi, Türklere ait pastaneye girerek, Türk kadın tezgahtara kuru sıkı tabancayla altı el ateş etti. Irkçı terör örgütü NSU saldırılarını andıran olaydan sonra kaçan saldırganın kimliği kimliği belirlendi.
DÜNYA , 17 Temmuz 2018 Salı, 19:17
Türk işyerine, NSU benzeri saldırı

ALMANYA'nın Heilbronn kenti dün sabah Türkleri endişelendiren bir saldırıya sahne oldu. Saat 11.00'de elinde tabanca bulunan bir kişi, Alper Yıldırmaz'a ait 'Stefans' adlı fırına girdi ve tezgahta tek başına duran başörtülü Türk kadın çalışana altı el ateş etti. Neye uğradığını şaşıran kadın çalışan içeri kaçarken, saldırgan hızla dükkandan çıkarak kayıplara karıştı.

Fırındaki güvenlik kamerası sayesinde polis, saldırganın kimliğini tespit etti. Polis, Hürriyet'e yaptığı açıklamada saldırganın henüz yakalanamadığını, ancak kimliğinin tespit edildiğini bildirdi. Heilbronn polisi, saldırganın 30 yaşında Polonyalı olduğunu söyledi.
Saldırganın elindeki tabancanın kuru sıkı olduğunu belirten polis, saldırının nedeni hakkında ellerinde henüz bilgi olmadığını kaydetti. Polis, "Saldırı yabancı ya da İslam düşmanlığı kaynaklı mı?" sorusuna, 'saldırgan yakalanmadığı için saldırının nedeni hakkında herhangi bir açıklama yapamayacakları' yanıtını verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR