Türkiye bu tweet'in sahibini konuşuyor
Ali İhsan Gelberi sosyal medyada günün en çok sözü edilen isimlerinden biri oldu. Nedeni de 25 Aralık 2012’de “Başbakan’ın Obama ile görüştüğü gün Türkiye’nin notu artacak” şeklinde bir kehanette bulunmuş olması.
GÜNDEM , 17 Mayıs 2013 Cuma, 13:50
Türkiye bu tweet'in sahibini konuşuyor

Ekonomi dünyası, uluslararası ekonomiye ilişkin tahminleri büyük ölçüde tutan ve “Kahin” lakabıyla anılan Nouriel Roubini’den sonra aynı sıfata aday yeni bir isimle karşı karşıya. Günün ilk saatleriyle birlikte sosyal medyada en çok tartışılan isimlerden biri ekonomist Ali İhsan Gelberi oldu. Gelberi’nin "trendtopics"lerde zirveye çıkmasına 25 Aralık 2012 tarihinde attığı “Başbakan’ın Obama ile görüştüğü gün Türkiye’nin notu artacak” şeklindeki bir tvit oldu.

Sosyal medyanın gündemini belirleyen olay an be an şöyle gelişti: -Moody’s’in Türkiye’nin not artışıyla ilgili açıklaması TSİ saat 22.00 dolaylarında duyuldu.

-Daha sonra ekonomist Ali İhsan Gelberi yine kendi Twitter hesabından "Bugün Başbakan Obama ile görüşüyor. Modys'notumuzu arttırdı. Beş ay önce twitti yenilememe müsaade edersiniz artık” mesajını attı.

-Gelberi kısa süre sonra bir de 'O kadar çok tebrik mesajı aldım ki, tek tek mesaj atanlara teşekkür etme imkanım maalesef yok. Tebrik eden herkese teşekkür ederim' tvitini gönderdi.

-Tahmininin altında yatan varsayım ve gerekçeleri uzun bir yazıyla açıklaması gerektiğini belirten Gelberi, takipçilerinin kutlamalarını tek tek yanıtlayamadığı için özür diledi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR