Türkiye'de ilk! Bursa'da gençlerin gözdesi...
Osmangazi Belediyesi tarafından hizmete açılan Türkiye'nin uluslararası standartlardaki ilk kaykay parkı, birbirinden renkli yarışlara ev sahipliği yapıyor.
BURSA , 20 Nisan 2018 Cuma, 11:57
Türkiye'de ilk! Bursa'da gençlerin gözdesi...

Türkiye Kaykay Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler 1. ve 2. Bölge Yarışları, Osmangazi Belediyesi tarafından Sukaypark Tesisleri'nde 800 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Türkiye'nin ilk uluslararası standartlardaki kaykay parkında start aldı. İki gün süren müsabakaya başta Bursa olmak üzere Ankara, Antalya, İzmir gibi Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden birçok sporcu iştirak etti. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yarışın sonunda 1. bölge erkekler kategorisinde birinciliği Eldar Elvan Doyle kazanırken, ikinci Yücel Sarman, üçüncü Barış Esen oldu. 2. bölge erkekler kategorisinde ise birinciliği Berkay Aydın, ikinciliği Onur Metin İmre, üçüncülüğü Bora Çekiç elde etti. Bunun yanı sıra 1. bölge kadınlar kategorisinde ise Göksu Okar birincilik kürsüsüne çıktı.

Federasyonun ilk resmi faaliyeti olan yarışın açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Türkiye'nin tek olimpik ölçülerde kaykay parkı Bursa'da, Osmangazi'de hayata geçti. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden sporcuların iştirakiyle yarışlar yapılıyor.

Bundan sonra Türkiye şampiyonası gerçekleştirilecek ve olimpiyatlara katılacak takım burada belirlenecek. Bütün sporcularımıza başarılar diliyoruz. İnşallah bu yarışlarla Türkiye milli takım olarak olimpiyatlarda ülkemizi temsil eder. Türkiye'nin ilk uluslararası standartlardaki kaykay parkına olimpik disiplin olan bowlu da buraya dahil edeceğiz" dedi.

Kaykay Federasyonu Başkanı Sedat Çelenk de, kaykay sporuna katkılarından dolayı Başkan Dündar'a teşekkür etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR