Türkiye'nin kanını donduran cinayette flaş gelişme...Karar çıktı
Kars’ta 7 Nisan 2014 tarihinde cesedi bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın cinayetiyle ilgili hazırlanan iddianamede katil zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet ile 18 yıldan 43,5 yıla kadar hapis cezası istendi.
GÜNDEM , 11 Eylül 2014 Perşembe, 11:50
Türkiye'nin kanını donduran cinayette flaş gelişme...Karar çıktı
Kars İstasyon Mahallesi'ndeki Barış Apartmanı'nda oturan 9 yaşındaki Mert Aydın, Faik Bey Caddesi'nde bulunan amcasının iş yerine 6 Nisan Pazar günü öğleden sonra yemek götürmüş, yemeği bıraktıktan sonra bir daha görülmeyen çocuğun ailesi polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulunmuştu. Mert Aydın'ın cesedi 7 Nisan Pazartesi günü Karadağ Mahallesi'ndeki eski bir tabyanın yakınlarında bulunmuştu. Cinayet zanlısı olarak yakalanan Aykut B. tutuklanarak Erzurum Kapalı Cezaevine gönderilmişti.

Cinayet olayıyla ilgili hazırlanan iddianame tamamlandı. Kars Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede, zanlı Aykut B. hakkında "çocuğu veya beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme", "çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ile 18 yıldan 43,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianamede ayrıca zanlının maktule cinsel saldırıda bulunduğu, akabinde bu suçun ortaya çıkmaması için boğarak öldürdüğü belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR