Tutuklanınca 4. kattan atladı
Tutuklama kararı çıkınca adliyenin 4. katından atladı.
GÜNDEM , 02 Nisan 2013 Salı, 09:15
Tutuklanınca 4. kattan atladı

Malatya’da, 'hırsızlık' suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği Adliyede hakim karşısına çıkartılan 17 yaşındaki H.T., hakkında tutuklama kararı çıktığını duyunca, 4'üncü kattaki salonun açık olan penceresinden kendini attı. Zemin katta bulunan çay ocağının tentesine çarptıktan sonra yere düşen H.T. ağır yaralandı.

Antalya’da oto hırsızlığı suçundan aranan H.T., Malatya’da çocuk polisi ekiplerince yakalandı. Emniyet'te sorgusu tamamlanan H.T., daha sonra Adliye'ye sevk edildi. Burada adliye binasının 4. katında yer alan 3. Sulh Ceza Mahkemesi'ne sevk edilen H.T. hakkında mahkemece tutuklama kararı verdi. Kararı duyunca sinirlenen H.T., duruşma salonunda herkesin gözü önünde açık olan pencereye yöneldi ve kendisini 4. kattan boşluğa bıraktı. Zemin katta bulunan çay ocağının tentesine çarparak yere çakılan H.T. ağır yaralandı. Olay yerine çağrılan sağlık görevlileri, ilk müdahaleyi yaptıkları H.T.’yi Malatya Devlet Hastanesine kaldırdı.

Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Sayın da çıkışta polis ekiplerinden olayla ilgili bilgi aldı. Hastaneye kaldırılan H.T.’nin tedavisi sürerken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR