UEDAŞ yatırımlarda tam gaz
UEDAŞ, teknolojik yatırımların devreye alınması ve test işlemleri için sahada çalışmalarını sürdürüyor.
BURSA , 14 Nisan 2016 Perşembe, 12:27
UEDAŞ yatırımlarda tam gaz
Güney Marmara Bölgesi’nde 2.7 milyon müşteriye elektrik dağıtım hizmeti veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. (UEDAŞ), bölgenin ihtiyaçlarına yönelik proje ve çözümler üretmek, kaliteli ve kesintisiz hizmet verme prensibiyle sorumluluk alanı içinde bulunan bölgelerde hummalı bir çalışma yürütüyor. UEDAŞ Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’yı kapsayan hizmet alanında trafo merkezlerinde yenileme ve yeni tesis çalışmaları yapıyor. UEDAŞ, ayrıca teknoloji uygulama çalışmalarının test ve devreye alma çalışmalarına da devam ediyor.

Yapılan yatırımlarla ilgili yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bölgenin ihtiyaçlarına paralel yapılan yatırımlar önümüzdeki dönemlerde de devam edecek. 2016 yılında yatırımlar kapsamında kapasite artışı, iyileştirme ve yenilemeler yapılırken, yeni imara açılan yerleşim alanlarında altyapı kurulumuna esas proje faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Hizmet kalitesinin en önemli unsurunun teknoloji olduğunu biliyoruz ve yatırımlarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Avrupa standartlarındaki son teknolojilerini dağıtım sistemimize entegre ettik. Teknoloji yatırımlarımız kapsamında hayata geçirdiğimiz uzaktan kontrol ve anahtarlama (SCADA) ile dağıtım sistem otomasyonu (DMS) altyapı çalışmaları biten bölgelerimizde elektrik dağıtım sistemi uzaktan izlenerek anlık olarak takip ve kontrol edilebiliyor. Sistem hızlı teknik hesaplamalar yaparak operatöre yön veriyor. Bu yatırımların gerçekleştirilmesi, hizmetin daha kaliteli ve kesintisiz sunumu için planlı kesintilerin de yapılması gerekiyor. Çalışma sonunda orta gerilim şebekesindeki ariza kesintileri hakkında anında haberdar olunarak mümkün olan bölgelerde alternatif hatlardan çok hızlı enerji verilebilecek ve arızalara anlık olarak müdahale sağlanabilecektir. Maksadımız, sanayide en teknolojik makinelerin ancak hissedebilecekleri ve duruşlarına sebep olan harmonik ve fliker etkisinden arındırılmış, kırpışmaların yaşanmadığı kaliteli ve kesintisiz elektrik hizmetinin bölgemizdeki müşterilerimize ulaştırılması ve müşteri memnuniyetini arttırmak".

Açıklamada, yapılan yatırımlar esnasında programlı kesintilerin arızadan kaynaklı bir kesinti olmadığı ifade edilirken, bunun iyileştirme, bakım ve onarım çalışmaları için yapıldığı vurgulandı. Yatırımların yapılabilmesi için planlı kesintilerin kaçınılmaz olduğu belirtilen açıklamada, "Kesintiler www.uedas.com.tr adresli web sayfasından, internet sitelerinden, 186 numaralı çağrı merkezinden ve akıllı cep telefonları için yapılmış olan UEDAŞ mobil uygulamasından takip edilebilir. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte elektrik dağıtımı kalitesi artacak, kullanıcılara daha kaliteli elektrik verilecektir".

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR