UEFA'nın genç yetenek listesine Türkiye'den iki isim girdi!
UEFA, 2019 yılında takip edilmesi gereken 50 genç yeteneği sıraladı. Listeye Galatasaraylı Ozan Kabak ile Alanyaspor'da forma giyen Merih Demiral da girdi.
SPOR , 01 Ocak 2019 Salı, 17:10
UEFA'nın genç yetenek listesine Türkiye'den iki isim girdi!

UEFA muhabirleri tarafından hazırlanan 2019 yılında takip edilmesi gereken 50 genç yetenek yayımlandı. UEFA'nın resmi sitesinden açıklanan listede Javier Snchez, Ilzat Akhmetov, Juan Miranda, Jadon Sancho gibi genç yetenekler göze çarparken, iki de Türk oyuncuya yer verildi. Galatasaray'da gösterdiği başarılı performansla Avrupa kulüplerinin radarına giren 18 yaşındaki Ozan Kabak ile Aytemiz Alanyaspor'daki performansı sonrası A Milli Takıma davet edilen 20 yaşındaki Merih Demiral da listede kendilerine yer buldu.

MERİH İÇİN 'ALPAY ÖZALAN' BENZETMESİ

UEFA, Merih Demiral için, "Kasım ayında Milli Takım'a yükseldi. Oyun stili Alpay Özalan'a benziyor" açıklamasını yaparken, Galatasaraylı Ozan Kabak hakkında ise şu ifadelere yer verdi:"Takımında yaşanan sakatlıklar sonrası forma şansı buldu ve bunu iyi değerlendirdi. Hem ligde, hem de Şampiyonlar Liginde boy gösterdi. Yakında kendisini Milli Takım'da izleyeceğiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR