Uludağ Üniversitesi mezuniyetinde dikkat çeken pankart!
Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü 2017-2018 Akademik Yılı Diploma Töreni'nde 16 bölümden yaklaşık bin öğrenci mezun oldu. Yeni mezun sınıf öğretmenleri, salona girişte, 'Eylüller ve Leylalar ölmesin diye öğretmen olmaya geldik' yazılı pankart taşıdı.
BURSA , 09 Temmuz 2018 Pazartesi, 12:59
Uludağ Üniversitesi mezuniyetinde dikkat çeken pankart!

TOFAŞ Spor Salonu'nda yapılan törene üniversite yönetimi, akademisyenler, kent protokolü, öğrenciler ve aileleri katıldı. Yeni mezun sınıf öğretmenlerinin 'Eylüller ve Leylalar ölmesin diye öğretmen olmaya geldik' yazılı pankart taşıdığı tören, şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende konuşan UÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kazım Yoldaş, 2017-2018 Akademik Yılı Diploma Töreni'nde 52 yüksek lisans ve 11 doktora öğrencisini mezun ettiklerini söyledi. Enstitü bünyesinde halen 28 misafir öğrencinin yüksek lisans ve doktora eğitimine devam ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Kazım Yoldaş, üniversite yönetiminin bu sayıyı artırabilmek için çalışmalar yürüttüğünün altını çizdi. Enstitünün öncelikli olarak eğitim bilimleri ve öğretmen yetiştirme alanında lisansüstü çalışma, araştırma ve projeler yürütmeyi amaçladığını belirten Yoldaş, "Eğitim fakültelerine akademisyen yetiştirmekle beraber, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki tüm öğretmenlere de lisansüstü eğitim yaptırmak idealindeyiz. Şimdilik bu imkansız gibi görünse de öğretmenlerimizin bilgilerinin güncellenmesi açısından böyle bir çalışmanın gerekli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

DEKAN, HAYATINI KAYBEDEN SEMA'YI UNUTMADI

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Demirel, konuşmasının başında İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan, ancak diplomasını alamadan trafik kazasında hayatını kaybeden Sema Koç'a Allah'tan rahmet diledi. Öğretmenlik mesleğinin insanlık tarihi kadar eski olduğuna işaret eden Dekan Prof. Dr. Muammer Demirel, "Bizim mirasçısı olmakla övündüğümüz eğitim enstitüleri 1926 yılında Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından açılmıştır. Türkiye'de ilk üç enstitüden birisi de 1958 yılında Bursamızda kurulmuştur. 1981 yılında yükseköğretim kanununun çıkmasının ardından 1982 yılında Eğitim Fakültesi olarak Uludağ Üniversitesi'ne katılmıştır. Bugün 8 bölüm, 14 program üzerinden eğitimlerimize devam ediyoruz. Bu mezuniyet töreninden önce öğrenci sayımız 5 bin 300'dü. Bugün bin kişiye diplomalarını vereceğiz. Hepinize bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından doktora ve yüksek lisans mezunu öğrencilere diplomaları ve hediyeleri takdim edildi. Diplomalarını alan öğrenciler hep birlikte kep fırlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR