Uluslararası Bursa Festivali'nde birbirinden ünlü isimler
Bu yıl 57. düzenlenecek olan Uluslararası Bursa Festivali'nde birbirinden ünlü isimler en özel parçalarıyla sanatseverlerin karşısına çıkacak.
BURSA , 14 Mayıs 2018 Pazartesi, 13:15
Uluslararası Bursa Festivali'nde birbirinden ünlü isimler

Türkiye'nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Uluslararası Bursa Festivali bu yıl 57. kez kapılarını sanatseverler için açıyor. Birbirinden ünlü isimlerin yer alacağı festival kapsamında basın toplantısı düzenleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş "Ülkemizin en uzun soluklu festivali olan ve bu yıl 57.sini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Bursa Festivali şehrimizin geleneksel coşkusunu yansıtmanın yanında yaş, cinsiyet, din, dil ve etnik köken ayrımı yapmadan muhteşem bir kaynaşma ortamına imkân sağlamaktadır.
Dünyanın ve ülkemizin en güzide sanatçıları her yıl olduğu gibi bu yıl da Bursa Festivali aracılığıyla sevenleriyle buluşacak. 20 Haziran'da başlayan Bursa Festivali içerisinde; 7-12 Temmuz tarihlerinde 28 ülkenin katılımıyla 17 ilçemizde gerçekleştireceğimiz 32. Uluslararası
Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması da yer alacak. Festival 20 Temmuz gecesi sona erecek. Sanatseverlere dolu dolu geçirecekleri bir Bursa yazı hazırlamaya çalıştık. Etkinliklere katılarak Bursa Festivali'nin değerinin artmasına vesile olan
bütün hemşehrilerime teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Bilet fiyatlarının 18 ile 38 TL arasında değiştiği '57. Uluslararası Bursa Festivali'ne katılmak isteyen vatandaşlar, online bilet için 15 Mayıs'tan itibaren biletinial.com adresinden temin edebilirler.

FESTİVAL PROGRAMI

20 HAZİRAN : MFÖ ve Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası

21 HAZİRAN : "Uzun İnce bir yol" Bir Aşık Veysel Felsefesi

22 HAZİRAN : Suzan Kardeş, Sümer Ezgü ve Gülay

26 HAZİRAN : Electro Deluxe

27 HAZİRAN : Sertab Erener

28 HAZİRAN: Ankara Devlet Opera ve Balesi MDT "Güldestan"

29 HAZİRAN : Despina Vandi

30 HAZİRAN : Ümit Besen ve Pamela

02 TEMMUZ : Emel Sayın ve Emre Altuğ

04 TEMMUZ A Passage to Bollywood

7- 12 TEMMUZ : 32. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması

17 TEMMUZ : AYO

20 TEMMUZ : Teoman

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR