Ünlü oyuncu sahnede ağladı
Ekranların ve sahnelerin sevilen oyuncusu Serhat Kılıç, 25 yıllık sanat birikimini bir tiyatro sahnesi ile taçlandırdı. Kendi tiyatrosunu kurmanın mutluluğunu yaşayan sanatçı, gözyaşlarına hakim olamadı.
MAGAZİN , 22 Mart 2017 Çarşamba, 22:24
Ünlü oyuncu sahnede ağladı

1 Nisan'da perdelerini açacak olan "Sahne Ankara"nın açılışı için hazırlanan ünlü oyuncu Serhat Kılıç, tiyatronun ilk oyunu "Tek Kişilik Şehir"i İstanbul seyircisine oynadı. Ayakta alkışlanan sanatçı, gözyaşlarına hakim olamadı.

Kendi tiyatrosunu kurmanın en büyük hayali olduğunu belirten oyuncunun Ankara'da bir de tiyatro okulu bulunuyor. Asıl gönlünden geçenin mezun olan öğrencilerine iş imkanı sağlamak olduğunu söyleyen Serhat Kılıç, "Öğrencilerimin mezun olduktan sonra çalışabilecekeleri bir sahneleri olmasını çok istiyordum. "Sahne Ankara"nın kuruluşunun en büyük motivasyonu budur. Ben hayalimi gerçekleştirdim, tiyatroya gönül vermiş tüm meslektaşlarımın bu mutluluğu yaşamasını dilerim" dedi.

Usta oyuncu Serhat Nalbantoğlu'nun da ortağı olduğu "Sahne Ankara"nın açılışına tüm Ankaralıları davet eden Kılıç, "Biz bu hayatta en iyi bildiğimiz işi yapıyoruz tiyatro yapıyoruz zaten başka da bir iş de bilmiyoruz." şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR