Ünlü sanatçı çağın hastalığına yakalandı
Müzik kariyerine ara verdiğini açıklayan dünyaca ünlü yıldız Lady Gaga'nın bu kararı almasına kronik ağrı sendromu hastası olmasının neden olduğu ortaya çıktı.
MAGAZİN , 15 Eylül 2017 Cuma, 11:53
Ünlü sanatçı çağın hastalığına yakalandı

ABD'li ünlü şarkıcı Lady Gaga, geçtiğimiz günlerde müzik kariyerine ara verdiğini açıklamasının ardından şimdi de sosyal medyadan yıllardır fibromiyalji (kronik ağrı sendromu hastası) olduğunu duyurdu. Ünlü yıldızın müzik kariyerine ara vermesinde bu hastalığın etkili olduğu ortaya çıktı.

Ünlü şarkıcının hayatını anlatan "Gaga: Five Foot Two" adlı belgeselin, geçen hafta Toronto Film Festivali'ndeki öngösterimiyle tüm dünya Lady Gaga'nın o ana kadar sır gibi saklanan kronik ağrılarından haberdar olmuştu.

"FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUM"

Filmin ABD'de online film ve dizi platformu Netflix üzerinden vizyona girmesinin ardından 31 yaşındaki şarkıcı, "Belgeselde fibromiyalji (kronik ağrı sendromu) hastalığıyla savaşıyorum. Farkındalığı artırmaya ve bu hastalığa sahip insanları birleştirmeye yardım etmek isterim" ifadelerini sosyal medya platformu Twitter'da paylaştı. Lady Gaga'nın paylaşımı üzerine kronik ağrı sendromu yaşayan birçok kişi kendi hastalık hikâyelerini paylaştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR