Ünlü yapımcıya tahliye
Ünlü sanatçılara yapımcılık hizmeti veren Doğan Karakaya’nın da aralarında bulunduğu 10’u tutuklu 50 sanığın yargılanmasına başlandı. İlk duruşmada tutuklu sanıkların tümü tahliye edildi.
BURSA , 25 Mayıs 2013 Cumartesi, 11:19
Ünlü yapımcıya tahliye

Bursa Emniyet Müdürlüğü geçen yıl kasım ayında, gazinolarda konsomatrislik yapan kadınların şikayeti üzerine başlattığı operasyonda toplam 50 kişiyi gözaltına almıştı. Şüphelilerin üzerlerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 15 tabanca ve bu silahlara ait 167 fişek, 10 gram esrar, 2 milyon 941 bin 538 lira tutarında imzalı 522 senet ve 1 muşta bulundu. 13 bilgisayar kasası, 13 dizüstü bilgisayar, 12 hard disk, 5 flash disk, 310 DVD ve CD, 43 cep telefonu, 3 fotoğraf makinası, 4 sim kart ile 6 kart okuyucusuna da incelenmek üzere el konulmuştu.

Bursa Emniyet Müdürlüğünce gözaltına alınan şüpheliler arasında, "çete lideri olmak" ve "insan ticareti" yapmakla suçlanan Kaya Müzik’in sahibi Doğan Karakaya da bulunuyor. Doğan Karakaya, mahkeme tarafından diğer 9 kişiyle birlikte tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bursa Bölge Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında 15 yıla kadar hapsi istenen Doğan Karakaya ve davanın diğer 49 sanığının yargılanmasına başlandı. İlk kez hakim karşısına çıkan ve kurduğu müzik şirketinde Hadise, Petek Dinçöz, Alişan, Murat Dalkılıç, Tan, Zeynep Dizdar, Toprak, Tuğba Özerk gibi sanatçıların albümlerinde yapımcılık hizmeti veren Karakaya, “Gece ve magazin hayatını seviyorum. Fuhuş olayına kesinlikle katılmadım. Herhangi bir gazino sahibi de değilim. Gazinoda sadece müşteri olarak bulundum. Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum” şeklinde konuştu.

3 gün süren yargılamanın ardından mahkeme tutuklu bulunan 10 sanığın tahliyesine karar verdi. Adli kontrol hükümleri uygulanacak olan sanıklar 15 günde bir bağlı bulundukları polis merkezlerine giderek imza atacak. Yalnızca tutuklu 10 sanığın dinlendiği dava, diğer tutuksuz sanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR