Ünlü yıldız göğüslerini aldırdı
Ünlü oyuncu Angelina Jolie, kanser olacağı korkusuyla iki memesini de aldırdığını açıkladı.
MAGAZİN , 14 Mayıs 2013 Salı, 10:37
Ünlü yıldız göğüslerini aldırdı

Angelina Jolie, New York Times gazetesinde kaleme aldığı yazıda, taşıdığı BRCA1 geninin yüzde 87 meme ve yüzde 50 yumurtalık kanserine yakalanma riski yarattığını, bu nedenle iki memesini de önlem olarak aldırdığını açıkladı.

Şubat ayında başlayan operasyonun Nisan sonunda tamamlandığını belirten Jolie, annesinin de 56 yaşında yumurtalık kanserinden hayatını kaybettiğini, bu kararı çocukları için aldığını yazdı.

Jolie, 'Tıbbi Tercihim' adlı makalesinde annesinin yaklaşık 10 yıl kanserle mücadele ettikten sonra 56 yaşında öldüğünü hatırlattı.Oscar’lı oyuncu, “Bunun gerçek olduğunu öğrendiğimde, önceden harekete geçip riski olabildiğince azaltmaya karar verdim” dedi.

Altı çocuk annesi Jolie, tüm kadınların risk taşıyıp taşımadıklarını öğrenmesi gerektiğini belirterek “Bunları yazmamın sebebi diğer kadınlar benim deneyimimden yararlanabilir. Kanser hala insanların yüreğine korku salan bir kelime. Ancak bugün sadece bir kan testiyle riski öğrenebilirsiniz. Artık çocuklarıma kanser yüzünden ölmeyeceğimi söyleyebilirim. Ben her zamanki anneleriyim. Kendimi daha az kadın hissetmiyorum. Güçlü hissediyorum.” yazdı.

Jolie, nişanlısı Brad Pitt’e sevgi ve desteğinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR