Usta sanatçı Halit Akçatepe hayatını kaybetti
Oyuncu Halit Akçatepe hayatını kaybetti. Sinema sanatçısı Halit Akçatepe 79 yaşındaydı...
GÜNDEM , 31 Mart 2017 Cuma, 15:56
Usta sanatçı Halit Akçatepe hayatını kaybetti

Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri olan Akçatepe'nin ölümü sosyal medyada büyük üzüntü yarattı.

HABABAM SINIFI'NIN GÜDÜK NECMİSİ, SÜT KARDEŞLER'İN RAMAZAN'I... HALİT AKÇATEPE...

1 Ocak 1938'de Üsküdar'da doğan Akçatepe, ilkokulu Refik Halit Karay Mektebi'nde okudu. Babası yine bir oyuncu olan Sıtkı Akçatepe idi.
Bir yönetmenin "Bize bir çocuk oyuncu lazım" deyince babası tülüatçı Sıtkı Bey oğlu Halit'i oynatmıştır. İlk olarak 5 yaşındayken 1943'te bir filmde rol aldı. Saint Benoit Fransız Lisesi'nden mezun oldu. 1959'da Anıtkabir'de 1,5 yıl askerlik görevini yaptı. 1972'te Tatlı Dillim filmiyle şöhreti yakaladı. 1963'te Yasak, Gündoğarken, Semaya Baktım Seni Gördüm filmlerini çekti.

HALİT AKÇATEPE'NİN HAFIZALARA KAZININ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

1975'te Hababam Sınıfı adlı filmindeki Güdük Necmi tiplemesiyle çok sevildi. 'Süt Kardeşler'in Ramazan'ı Halit Akçatepe'nin babası Sıtkı Akçatepe ve annesi Leman Akçatepe de Türk Sineması'nda birçok yapımda rol almış oyunculardır. Özellikle babası Sıtkı Akçatepe, Hababam Sınıfı film serisinde oynadığı Paşa Nuri tiplemesiyle tanınmaktadır.

"NE KADAR SEVİLDİĞİMİ CENAZEMDE GÖRÜRSÜNÜZ"

Babası Sıtkı Akçatepe annesi tarafından Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri Sadrazamı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'nın torunuydu.

Halit Akçatepe'nin ölümü sanatçı dostlarını yasa boğdu

Türk sinemasının en değerli isimlerinden biri Akçatepe'nin ölümü büyük üzüntü yarattı. Sosyal medyada da Akçatepe'ye veda mesajları yağıyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR