Vahşi cinayette zanlının ailesinden öyle bir teklif geldi ki...
Kars'ta 9 yaşındaki Mert Aydın'ı öldüren Aykut Balk'ın ölüm korkusuyla kaçıp başka şehirlere yerleşen akrabaları Mert'e karşılık aileye bir çocuk vermeyi teklif etti.
GÜNDEM , 24 Haziran 2014 Salı, 15:21
Vahşi cinayette zanlının ailesinden öyle bir teklif geldi ki...

Kars'ta nisan ayında cinsel istismarda bulunduğu 9 yaşındaki Mert Aydın'ı vahşice öldüren Aykut Balk (23), küçük kurbanının ailesiyle birlikte kendi akrabalarının hayatını da kararttı. Bir aile evlat acısıyla yanarken diğerleri de sürgün hayatına başladı. Katilin bulunup tutuklanmasının ardından, yaklaşık 100 kişilik 7 aile, emniyetin "koruyamayız" uyarısı üzerine apar topar şehirden kaçmak zorunda kaldı.

Üzerlerini bile değiştiremeden, gece yarısı yanlarına alabildikleri çantalarla evlerinden ayrılan aileler, kan davası korkusundan sürekli yer değiştiriyor.

Bütün sülalenin perişan olduğunu, sürekli öldürülmekle tehdit edildikleri için çoluk çocuk sürgün hayatı yaşadıklarını söyleyen babaanne Makbule Balk, "Katilin ailesi olmak her gün ölmek gibi. Torunumu assınlar, belki o ailenin bize olan nefreti diner. Verseler Aykut'u kendi ellerimizle öldürürüz. Devletimiz bize sahip çıksın, o aile ile bizi barıştırsınlar. Dayanacak gücümüz kalmadı" diye konuştu.

BİR ÇOCUĞUMU VEREYİM

4 çocuğuyla perişan olduklarını söyleyen yenge Fatma Balk ise "Bir çocuğumu onlara vermeye razıyım, yeter ki artık ailemizin peşini bıraksınlar. Yalvarırım birileri çıkıp, o aileye bizim günahımızın olmadığını anlatsın" diye konuştu.

SABAH

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR