Vahşice öldürülen hamile kadın ve bebeği bugün toprağa verilecek
Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde tecavüz edildikten sonra öldürülen Suriyeli hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cenazesi İstanbul'dan Sakarya'ya getirildi.
GÜNDEM , 08 Temmuz 2017 Cumartesi, 07:54
Vahşice öldürülen hamile kadın ve bebeği bugün toprağa verilecek

Sakarya'nın Kaynarca ilçesi Birlik Mahallesi'nde 9 aylık hamile Emani Al-Rahmun (20) ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun, Birol Karacal ve Cemal Bay isimli caniler tarafından kaçırılmış, daha sonra tecavüz edildikten sonra kafası ezilerek öldürülmüştü.

OTOPSİLER İSTANBUL'DA YAPILDI

Hamile kadın ve 10 aylık bebeğinin cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

CENAZELERİ VALİ KARŞILADI

Aile yakınları tarafından alınan cenazeler, Adapazarı İlçesinde bulunan Yorgalar Mezarlığı'na getirildi.

Yorgalar Mezarlığı morguna kaldırılan cenazelere Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu gelerek eşlik etti.

EŞİ VE KARDEŞİ SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Cenazeler morga kaldırılırken kadının eşi ve kardeşi sinir krizi geçirdi. Sinir krizi geçiren babaya morg önünde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti.

CENAZE BUGÜN ORHAN CAMİİ'NDE

Öte yandan, 9 aylık hamile olan Emani Al-Rahmun ve 10 aylık bebeği Halaf Al-Rahmun cenazesi Adapazarı ilçesinde bulunan Orhan Camisi'nde yarın öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Suriye'nin İdlib ilinde toprağa verilecek. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in kıldırması bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR