Vali AK Partili avukat tuttu
AK Partili milletvekilinin İçişleri Bakanına şikayet ettiği Adana Valisi, kendisine avukat olrak, AK Parti Gençik Kolları Başkanını tuttu.
GÜNDEM , 16 Mayıs 2013 Perşembe, 17:08
Vali AK Partili avukat tuttu

AK Parti Adana milletvekili Ali Küçükaydın’ın İçişleri Bakanı Muammer Güler’e ‘’Telefonlarımızı dinletiyor’’ diyerek şikayet ettiği Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kendisine AK Partili avukat tuttu. Coş’un açtığı tazminat davalarındaki avukatı, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay oldu.

MHP Adana milletvekili Seyfettin Yılmaz bir süre önce TBMM’de yaptığı konuşmada Vali Coş’un, Adana Demirspor Kulübü yönetimine müdahale ederek, bazı iş adamlarını tehdit ettiğini öne sürdü. Meclis’e bu konuda bir soru önergesi de verdi. Vali Coş da, MHP’li Yılmaz hakkında 10 bin liralık tazminat davası açtı ve bu dava için, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Mehmet Ay’a vekalet verdi.

AK Partili Küçükaydın, Bakan Güler’e yazdığı mektupta, Adana Valisi  Coş’un milletvekillerinin telefonlarını dinlettiğini, görev yaptığı bütün illere H.A adlı müteahhiti de beraberinde getirip, ihaleler vererek, çıkar sağladığını öne sürmüş, bu müteahhitin ölümünün ardında da, B. adlı bir şirket aracılığıyla ihalelere müdahale edildiğini savunmuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR