Valilik açıkladı! Katliam yapacaklardı
Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, PKK'ya yönelik operasyonda, terör örgütü mensuplarının eylem maksadıyla hazırladığı 2 bomba yüklü araç ve bir kamyonla 176 mutfak tüpü ele geçirildi.
GÜNDEM , 27 Ağustos 2016 Cumartesi, 17:32
Valilik açıkladı! Katliam yapacaklardı
Hakkari'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, terör örgütü mensuplarının eylem maksadıyla hazırladığı 2 bomba yüklü araçla 176 mutfak tüpü ele geçirildi.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerince bölücü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, 24-26 Ağustos'ta merkeze bağlı Oğul köyü kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve bölücü terör örgütü mensuplarına yardım yataklık yapan kişileri yakalamak maksadıyla operasyon düzenlendiği belirtildi.

Hava Kuvvetlerince bölgede hava harekatı yapıldığı, Kara Kuvvetleri, JandarmaÖzel Harekat ile Polis Özel Harekat timlerinin de bölgeye sevk edildiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"176 MUTFAK TÜPÜ ELE GEÇİRİLMİŞTİR"

"Bölücü terör örgütü mensuplarının sığınak ve depo olarak kullandıkları alanlar imha edilmiştir. İcra edilen operasyon neticesinde bir bölücü terör örgütü mensubu silah ve teçhizatıyla sağ olarak yakalanmış, 'bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık' suçundan aranan 6 kişi yakalanmış, çok miktarda silah, mühimmat, yaşam malzemesi ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile 176 mutfak tüpü ele geçirilmiştir.

"2 BOMBA YÜKLÜ ARAÇ KONTROLLÜ ŞEKİLDE İMHA ETTİ"

Ayrıca bölücü terör örgütü mensuplarının gasp ederek eylem hazırlığı maksadıyla hazırladığı 2 bomba yüklü araçla bir kamyon bulunmuş, olay yerinde kontrollü şekilde imha edilmiştir. Konuyla ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR