Vatandaştan bankaya T.C operasyonu
ZONGULDAK’ın Ereğli İlçesi’nde, çeşitli dernek ve sendikalara üye yaklaşık 150 kişi, bir süre önce yenilenen banka şubesinin yeni tabelasında T.C. ibaresinin bulunmamasını, tabelaya T.C. yapıştırması monte edip ellerindeki T.C. yazılı dövizleri de banka önüne bırakarak protesto etti.
GÜNDEM , 10 Mayıs 2013 Cuma, 21:41
Vatandaştan bankaya T.C operasyonu

Bir süre önce yenilenen ilçe merkezindeki Ziraat Bankası şubesinin tabelası da değiştirildi. Eski tabelada bulunan T.C. ibaresi, yeni tabelada yer almadı. Eğitim-İş Sendikası, Alevi Kültür Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Çevre Koruma Derneği, Türkiye Gençlik Birliği üyelerinin yanında CHP ve İşçi Partisi temsilcilerinin yer aldığı yaklaşık 150 kişi, ellerindeki T.C. yazılı dövizlerle banka önünde eylem yaptı.

Eğitim-İş Sendikası Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, tabelalardaki T.C.’nin kaldırılmasının Cumhuriyetin ve Türklüğün kaldırılması anlamına geldiğini savundu. Başaran, "T.C.’nin kaldırılması demek devletin üniter yapısının kaldırılması demektir. Merkezi yönetim Ankara olmaktan çıkacaktır" dedi.

Açıklamanın ardından T.C. yapıştırması banka tabelasına monte edildi. Kalabalık, ellerindeki diğer T.C. yazılı dövizleri de bankanın önüne bıraktı. Kalabalık daha sonra dağıldı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR