Ve Atatürk Stadı yıkılıyor
Meydan haline getirilen Atatürk Stadı'nın kapalı tribününün yıkımı için iş makineleri çalışmaya başladı. Bu bölümün yıkılmasıyla birlikte emektar stat artık sadece hafızalarda yer alacak.
BURSASPOR , 19 Haziran 2017 Pazartesi, 07:56
Ve Atatürk Stadı yıkılıyor

Bursa'nın ve Bursaspor'un simgesel değerlerinden biri olan acı tatlı birçok olaya ev sahipliği yapan Atatürk Stadı'nın kapalı tribününün yıkımıyla ilgili 23 Mayıs'ta yapılan ihaleden sonra ihaleyi kazanan firma çalışmalara başladı. İş makineleri emektar stadın olduğu bölümde yıkıma başlamak için ilk kepçeyi vurdu. Yıkım işleminin temmuz ayında tamamlanması planlanıyor. Atatürk Stadı'nın daha önce diğer tribünleri yıkılmış ve emektar stat meydan haline getirilmişti.

Bursaspor eski başkanlarının ve kurucularının fotoğraflarıyla isimlerini olduğu bölümün sökmeden yıkılması Yeşil Beyazlı kulübün tarihine yapılmış bir saygısızlık olarak yorumlandı.

İş makinelerinin Bursaspor'un eski başkanlarının resimlerinin ve kurucu üyelerin isimlerin olduğu bölümden başlaması ve bu resimlerin yıkımdan önce kaldırılmaması dikkat çekti. Kapalı tribünün yıkılmasıyla birlikte Atatürk Stadı artık fotoğraf karelerinde ve anılarda yaşayacak. Kullanım hakkı Gençlik Spor Bakanlığı'nda olan Atatürk Stadı'nın yerinde atletizm pisti olacak. Kültürpark'ın sınırlarının genişletilmesiyle stat da parkın içine dahil edilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR