Whatsapp geri adım attı! O özellik geri geliyor
Hikaye özelliğiyle kullanımdan kaldırdığı 'durum güncellemesi'yle tepki çeken anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp geri adım atacağının sinyalini verdi.
TEKNOLOJİ , 28 Şubat 2017 Salı, 09:08
Whatsapp geri adım attı! O özellik geri geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'in Snapchat ve Instagram'a oldukça benzeyen hikaye özelliğinin bulunduğu "durum" güncellemesi tepkilere neden oldu. Tepkilerin ardından WhatsApp'ten geri adım attı. Beta güncellemesi yazılı 'durum güncellemelerinin' geri gelebileceği sinyalini veriyor.

GERİ ADIM ATTI

Kullanıcıların yoğun tepkisiyle karşılaşan WhatsApp'ın yeni bir güncellemeyle özelliği yeniden aktifleştirebileceği konuşuluyor.

WABetaInfo'nun Twitter hesabında yer alan bilgiye göre WhatsApp, 'Tagline' adı verilen özellik ile yazılı durum güncellemelerini geri getiriyor.

Sızan bilgilere göre kullanıcılar, bu özellik ile tıpkı daha önce yaptıkları gibi yazı ve emojilerle durum güncellemesi yapabilecek.

GÜNCELLEME TARİHİ BELLİ DEĞİL

Sızdırılan WhatsApp beta ekran görüntüleri, metin durumu özelliğinde büyük değişiklik yapılmayacağını belirtmekle birlikte, yeni hikaye özelliğinin yanında yer alacağını gösteriyor. Kullanıcılar yeni özelliğe gizlilik ayarları üzerinden düzenleyip ulaşabilecekler.

Son güncelleme kullanıcılar arasında büyük tepki tepki çekmiş, sosyal medyada şikâyet edilmişti. WhatsApp'ın bu yeni güncellemesi 'geri adım' olarak nitelendiriliyor. Ancak şirketten henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Aynı nedenle yeni güncellemenin tarihi de belli değil.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR