Yağmur altındaki mezarlık nöbeti bitti
Bursa’da mahalle sakinlerinin duvarın üzerine çıkarak tepkileri nedeniyle gerçekleştirilemeyen Hamitler Kent Mezarlığı’nı genişletme çalışmaları, polisin aldığı geniş güvenlik önlemlerinin ardından başladı. Mahalle sakinleri bundan sonra mücadelelerini hukuk yoluyla sürdüreceklerini söylediler.
BURSA , 09 Nisan 2013 Salı, 14:28
Yağmur altındaki mezarlık nöbeti bitti

Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Hamitler Kent Mezarlığı'nı genişletme kararı alarak, mezarlığın alt kısmında bulunan yaklaşık 60 dönüm yeşil alanı mezarlık yapmak için çalışma başlattı. Genişletme kararına karşı çıkan Yunuseli TOKİ ve yakın sitelerde oturanlar, geçen hafta mezarlığın duvarına çıkarak çalışmaları durdurdu. Önceki gün ve dün de bölgenin yeşil alan olarak kalması için eylem yapan bölge sakinleri, sağanak yağışa rağmen şemsiyelerle duvarın üzerine çıkarak, yıkımı engelledi.

Mahalle sakinlerinin eylemi üzerine belediye ekipleri bu sabah polisin geniş çaplı önlemiyle mezarlığa geldiler. Polis ekiplerinin gelmesi üzerine vatandaşlar duvardan inince istinat duvarı kepçeyle yıkıldı.

Eyleme son veren vatandaşlar, mahallenin hakkını hukuk yoluyla takip edeceklerini belirterek, 60 dönümlük alanının park yapılması için mahkemeye başvuracaklarını söylediler.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR