Yakalanan dilenciden gazeteciye ilginç tepki
Manavgat ilçesinde Emniyet ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 3 dilenci, 1 Rus uyruklu dergi satıcısı ve 1 çalgıcı hakkında yasal işlem yapıldı
GÜNDEM , 01 Aralık 2017 Cuma, 09:24
Yakalanan dilenciden gazeteciye ilginç tepki

Manavgat Emniyet Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Manavgat'ın en işlek caddeleri olan Antalya ve İbrahim Sözen Caddelerinde dilencilik yapan şahıslara yönelik operasyon düzenledi. Yapay Şelale ve Anadolu İmam Hatip Lisesi kavşağı arasında gerçekleştirilen operasyonda 2'si bebek arabalı 3 kadın dilenci, tarihi köprü üzerinde saz çalarak para toplayan 1 kişi ve Kanserliler ve Engelliler Derneği adına dergi satarak para toplayan 1 Rus uyruklu kadın hakkında idari para cezası uygulandı.

Operasyon sırasında zabıtalar tarafından alınarak para cezası uygulanan yaşlı bir dilenci, görüntü alan basın mensuplarını suçlayarak "Bizi sizler yüzünden alıyorlar. Bizi çekip haber yaparak para kazanıyorsunuz. Bizim üzerimizden kazandığınız para haram olsun" dedi.

Öte yandan, idari para cezası uygulandıktan sonra serbest bırakılan dilencilerin tekrardan dilenmeye başlamaları ise dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR