Yalçın 1 Mayıs'ı kutladı
AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.
BURSA , 01 Mayıs 2012 Salı, 11:53
Yalçın 1 Mayıs'ı kutladı
Yalçın, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün geçtiğimiz yıl AK Parti hükümeti tarafından resmi bayrama dönüştürüldüğünü hatırlatarak, "Bugünü gerilim ve çatışma niyetlerine sahne edenlerden çok gerçek işçi ve emekçiye teslim etmenin gururunu hep yaşayacağız. 1 Mayıs'ın gerçek bir dayanışma ve şölen havasına büründürülmesi bu ülkeye yapılacak en önemli hizmetlerden biriydi" dedi.

AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, emeğin ve adaletin kutsal sayıldığı, dayanışma ve güçbirliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensupları olduklarını belirterek, emek konusuna 'işçinin alnının teri kurumadan karşılığının verilmesi' görüşüyle baktıklarını vurguladı. Yalçın, bu anlayışla hareket eden hükümetin de bugüne kadar çalışma hayatına yönelik ciddi çalışmalara imza attığı hatırlatıp şöyle konuştu:

"Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) kriterlerine uygun birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. Milletimizin büyük bir çoğunlukla kabul ettiği 12 Eylül referandum paketinin öngördüğü anayasa değişiklikleriyle birlikte sendikaların hukuki altyapısını güçlendirmiştik. Bugün memur sendikalarının oluşturduğu konfederasyonlar hükümetimizle toplu sözleşme masasına oturmuş pazarlık yapabiliyor. Çalışanlarımızın yıllardır beklediği yasalar bir bir yürürlüğe giriyor. Şimdi 2023 vizyonumuz çerçevesinde çalışma dünyamızla ilgili kriterlerimizi daha da ileri taşımayı arzuluyoruz. Emek dünyasının evrensel çalışma şartları ve kriterleriyle ilgili talepleri önümüzdeki dönemin gündemini oluşturan sivil anayasa çalışmalarına da mutlaka yansıtılacaktır."

Yalçın, Bursa'daki 1 Mayıs kutlamalarının coşku ve sağduyuyla geçmesini dileyerek, "Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçilerimizin, emekçilerimizin ve ülkemizin kalkınması için alın teri döken her çalışanımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR