Yanına çarşaflı kadın oturunca attığı tweetler ortalığı karıştırdı
THY uçağında yanına oturan çarşaflı kadına twitter'dan demediğini bırakmadı.
DÜNYA , 18 Haziran 2014 Çarşamba, 11:37
Yanına çarşaflı kadın oturunca attığı tweetler ortalığı karıştırdı

Mimar Sinan Üniversitesi moda tasarımı öğrencisi Simay Alaz Eczacıbaşı THY uçağında yanına çarşaflı kadın oturunca; açtı ağzını yumdu gözünü. Sosyal medyadan hakaretler yağdıran genç kıza tepki büyüktü...

Ensonhaber.com'da yer alan habere göre; Türkiye'de toplumsal barış adına dinsel, siyasal ve etnik birçok adım atılmaya çalışılırken, herkesin merakla beklediği muhalefetin Köşk adayınının, muhafazakar camiadan gelen Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu olarak açıklanması, kısmen de olsa olumlu karşılandı.

Bugüne kadar yaşanan tüm bu gelişmelere rağmen, özellikle yüksek tahsil görmüş insanların "öteki" gördüğü kesime karşı nefret söylemleri malesef devam ediyor.

Bunlardan biri de, Mimar Sinan Üniversitesi moda tasarımı öğrencisi Simay Alaz Eczacıbaşı'na ait.

 

"Telefonu açık tutup uçağı mı düşürsem acaba?

Hiç terörist arkadaşım falan yok ki uçak düşürme hakkında teorik bilgi alsam.

THY iyicene sapıttı. Yanıma karaçarşaflı bir kadın verip onunla 1 saat yan yana uçmamı bekledi. İtiraz edip olay çıkardım. Merhaba tatil!

Karaçarşaf, cehaletin, korkunun, gerizekalılığın sembolüdür.

Ben isterdim ki yanıma versinler bir diş doktoru. Oral bakım ve sağlığı hakkında konuşalım. Karaçarşaflı ne ya? Suriye'ye mı uçuyoruz THY?

Uçak ahalisinin bana bakışı, yanıma verilen karaçarşaflı kadının yaşatmış olduğu travmadan daha fenaydı. Ay ne var, itirazım var İSTEMİYORUM

Zaten hiç bir zaman Rabia ismini de sevmezdim."
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR