Yarım saatlik yağmur Başkent'i felç etti
Ankara’da akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur hayatı felç etti. Yaklaşık yarım saat süreyle etkili olan yağış nedeniyle 15 Temmuz Milli İrade Meydanı ile çok sayıda alt geçit göle döndü.
GÜNDEM , 28 Ağustos 2016 Pazar, 00:27
Yarım saatlik yağmur Başkent'i felç etti
Ankara'da akşam saatlerinde etkili olan sağanağa yakalanan vatandaşlar, alışveriş merkezleri ile metro girişlerinde bekledi. Etkili sağanak, cadde ve sokaklarda su birikintilerinin oluşmasına, bazı yollar ve alt geçitlerin ve araçların sular altında kalmasına neden oldu. 

Sokullu, Dikmen ve Akay Caddelerinde araçlarında mahsur kalanlar olduğu bilgisi üzerine itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı. Bazı vatandaşların araçlarının üzerlerine çıkarak itfaiyeyi bekledikleri görüldü.

15 Temmuz Kızılay Meydanı'nda da sağanak nedeniyle araç trafiğinde yoğunluk yaşandı. Yayalar da sağanak nedeniyle yürümekte zorluk çekti.

Bu arada kentin farklı yerlerinde de bazı ev ve iş yerlerini ise su bastığı öğrenildi. İtfaiyenin vidanjör yardımıyla tıkanan rögarları açma çalışmaları sürüyor.

Semt pazarının duvarı çöktü

Sağanak Çankaya ilçesi Naci Çakır Mahallesi'nde bulunan bir semt pazarının duvarının çökmesine neden oldu. Çökme nedeniyle park halindeki üç otomobil hasar gördü. Can kaybının yaşanmadığı olayı bir vatandaş cep telefonu ile görüntüledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR