YAŞ üyelerinden Anıtkabir ziyareti
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, "15 Temmuz ihaneti sonrası aldığımız tedbirlerle TSK en büyük teminatımız" dedi.
GÜNDEM , 01 Ağustos 2019 Perşembe, 12:32
YAŞ üyelerinden Anıtkabir ziyareti

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) bugün Beştepe'de toplanıyor. YAŞ öncesi üyeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı ve şunları yazdı.

"2019 yılı YAŞ öncesinde şura üyeleri olarak huzurunuzdayız. Bu sene ki Şura toplantımızı Doğu Akdeniz ve Suriye'nin kuzeyi başta olmak üzere, vatanımızın bekasına, KKTC'nin hak ve menfaatlerine yönelik tehditlerin arttığı bir dönemde icra ediyoruz.

15 Temmuz ihaneti sonrası aldığımız tedbirler sayesinde hareket kabiliyeti artan TSK'mız bu asimetrik tehditler karşısında en büyük teminatımızdır.

Şura çalışmalarımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, zatıalinizi ve aziz şehitlerimzi rahmetle yad ediyorum. Ruhun şad olsun."

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ'NİN İKİNCİ YAŞ TOPLANTISI

Toplantıda albayların terfileri, görev sürelerinin uzatılması işlemlerinin yanı sıra generallerin terfi ve atama dosyaları da ele alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ikinci YAŞ toplantısına, şura üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz de katılacak.

AŞ çalışmalarının bir günde tamamlanması öngörülürken, şurada alınan kararlar Erdoğan'ın onayının ardından uygulamaya konulacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR