Yavru boz ayı ameliyata alındı
Sivas-Erzincan Karayolu'nda bir aracın çarpması sonucu annesi telef olan, kendisi de ayağından yaralanan yavru boz ayıya, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde cerrahi müdahalede bulunuldu.
BURSA , 25 Mayıs 2012 Cuma, 11:40
Yavru boz ayı ameliyata alındı


İki gün önce yaralı olarak kafes içinde getirildiği Bursa'da UÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde tedavi altına alınan 1,5 yaşındaki yavru ayı, çekilen röntgende sağ ayağında iki yerde kırık tespit edilmesi üzerine ameliyat edildi.

UÜ Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Cihan,  yaptığı açıklamada, ameliyatın oldukça başarılı geçtiğini söyledi.

Yavru ayının sağlık durumunun şu anda iyi olduğunu belirten Cihan, ''Ayağının enfeksiyon kapma riski var. Ayrıca kırıklarının iyileşmesi belli bir süre istiyor. Bu nedenle en az 1 ay kadar burada kontrol altında kalacak. Ardından da Karacabey'deki Ovakorusu Ayı Barınağı'na yerleştireceğiz. Ancak oradan da tam iyileşene kadar aralıklarla buraya getirip, kontrol edeceğiz. Ondan sonra da durumuna göre doğaya salınıp salınmamasına karar vereceğiz'' diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR